0603J0500120GCR
Mfr.Part #
0603J0500120GCR
Description
CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0500120GCR
Knowles Syfer 0603J0500120GCR
12pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500120GCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0603J0500120GCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm