0603J0500101JXR
Mfr.Part #
0603J0500101JXR
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0603J0500101JXR
Knowles Syfer 0603J0500101JXR
100pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500101JXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0603J0500101JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm