0603J0500101GAT
Mfr.Part #
0603J0500101GAT
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
0603J0500101GAT
Knowles Syfer 0603J0500101GAT
100pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0500101GAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J0500101GAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm