0603J0250683KXT
Mfr.Part #
0603J0250683KXT
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0603J0250683KXT
Knowles Syfer 0603J0250683KXT
0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)