0603J0250470JFR
Mfr.Part #
0603J0250470JFR
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603J0250470JFR
Knowles Syfer 0603J0250470JFR
47pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250470JFR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
0603J0250470JFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm