0603J0250470JCR
Mfr.Part #
0603J0250470JCR
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603J0250470JCR
Knowles Syfer 0603J0250470JCR
47pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250470JCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0250470JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm