0603J0250333KXT
Mfr.Part #
0603J0250333KXT
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.033µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603J0250333KXT
Knowles Syfer 0603J0250333KXT
0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)