0603J0250333KDT
Mfr.Part #
0603J0250333KDT
Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.033µF
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0250333KDT
Knowles Syfer 0603J0250333KDT
0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250333KDT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0603J0250333KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm