0603J0250330GCT
Mfr.Part #
0603J0250330GCT
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603J0250330GCT
Knowles Syfer 0603J0250330GCT
33pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250330GCT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0603J0250330GCT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm