0603J0250220FFT
Mfr.Part #
0603J0250220FFT
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0603
Applications :
High Reliability
Feature :
High Temperature
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J0250220FFT
Knowles Syfer 0603J0250220FFT
22pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250220FFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0250220FFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm