0603J0250220FFR
Mfr.Part #
0603J0250220FFR
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Datasheets
0603J0250220FFR
Knowles Syfer 0603J0250220FFR
22pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250220FFR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J0250220FFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm