0603J0250183KDT
Mfr.Part #
0603J0250183KDT
Description
CAP CER 0.018UF 25V X7R 0603
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.018μF
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
High Temperature
Datasheets
0603J0250183KDT
Knowles Syfer 0603J0250183KDT
0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250183KDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0603J0250183KDT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm