0603J0250181KCT
Mfr.Part #
0603J0250181KCT
Description
CAP CER 180PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J0250181KCT
Knowles Syfer 0603J0250181KCT
180pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)