0603J0250152KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0250152KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
1500pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
0603J0250152KCR
Knowles Syfer 0603J0250152KCR
1500pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250152KCR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0603J0250152KCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm