0603J0250151JXT
Mfr.Part #
0603J0250151JXT
Description
CAP CER 150PF 25V X7R 0603
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
0603J0250151JXT
Knowles Syfer 0603J0250151JXT
150pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)