0603J0250123MXR
Mfr.Part #
0603J0250123MXR
Description
CAP CER 0.012UF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
0.012µF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0250123MXR
Knowles Syfer 0603J0250123MXR
0.012μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250123MXR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J0250123MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm