0603J0250121JDR
Mfr.Part #
0603J0250121JDR
Description
CAP CER 120PF 25V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
120pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603J0250121JDR
Knowles Syfer 0603J0250121JDR
120pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250121JDR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
0603J0250121JDR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm