0603J0250120GFT
Mfr.Part #
0603J0250120GFT
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
0603J0250120GFT
Knowles Syfer 0603J0250120GFT
12pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250120GFT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0603J0250120GFT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm