0603J0250120FCR
Mfr.Part #
0603J0250120FCR
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Datasheets
0603J0250120FCR
Knowles Syfer 0603J0250120FCR
12pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0250120FCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0250120FCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm