0603J0160221GFR
Mfr.Part #
0603J0160221GFR
Description
CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0603J0160221GFR
Knowles Syfer 0603J0160221GFR
220pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0160221GFR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0603J0160221GFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm