0603J0160152MXR
Mfr.Part #
0603J0160152MXR
Description
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
0603J0160152MXR
Knowles Syfer 0603J0160152MXR
1500pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0160152MXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0603J0160152MXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm