0603J0160122JXT
Mfr.Part #
0603J0160122JXT
Description
CAP CER 1200PF 16V X7R 0603
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
1200pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
0603J0160122JXT
Knowles Syfer 0603J0160122JXT
1200pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)