0603J0160122GFR
Mfr.Part #
0603J0160122GFR
Description
CAP CER 1200PF 16V C0G/NP0 0603
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Applications :
High Reliability
Capacitance :
1200pF
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Datasheets
0603J0160122GFR
Knowles Syfer 0603J0160122GFR
1200pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0160122GFR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0160122GFR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm