0603J0160121JCT
Mfr.Part #
0603J0160121JCT
Description
CAP CER 120PF 16V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Datasheets
0603J0160121JCT
Knowles Syfer 0603J0160121JCT
120pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)