0603J0100821KXR
Mfr.Part #
0603J0100821KXR
Description
CAP CER 820PF 10V X7R 0603
Capacitance :
820pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0100821KXR
Knowles Syfer 0603J0100821KXR
820pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0100821KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0603J0100821KXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm