0603J0100683JXR
Mfr.Part #
0603J0100683JXR
Description
CAP CER 0.068UF 10V X7R 0603
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
0603J0100683JXR
Knowles Syfer 0603J0100683JXR
0.068μF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0100683JXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0603J0100683JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm