0603J0100333JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0100333JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 10V X7R 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.033µF
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0603J0100333JXR
Knowles Syfer 0603J0100333JXR
0.033μF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0100333JXR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
0603J0100333JXR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm