0603J0100152JCR
Mfr.Part #
0603J0100152JCR
Description
CAP CER 1500PF 10V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Datasheets
0603J0100152JCR
Knowles Syfer 0603J0100152JCR
1500pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0100152JCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0603J0100152JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm