0603J0100150JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603J0100150JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 10V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
15pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.031 0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0603J0100150JCR
Knowles Syfer 0603J0100150JCR
15pF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
0603J0100150JCR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0603J0100150JCR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm