0603HP-910EGTS
Mfr.Part #
0603HP-910EGTS
Description
FIXED IND 91NH 440MA 580MOHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
45 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
1.65GHz
Inductance :
91nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductance Frequency - Test :
150MHz
Size / Dimension :
0.055Lx0.045W 1.40mmx1.15mm
Rated Current-Max :
0.44A
Current Rating (Amps) :
440mA
Series :
0603HP
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
580mOhm
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Test Frequency :
150MHz
Datasheets
0603HP-910EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD