0603HP-3N6EJTS
Mfr.Part #
0603HP-3N6EJTS
Description
FIXED IND 3.6NH 1.9A 31 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
9.7GHz
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
31mOhm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.045W 1.40mmx1.15mm
Current Rating (Amps) :
1.9A
Series :
0603HP
Q @ Freq :
40 @ 250MHz
Rated Current-Max :
1.9A
Test Frequency :
250MHz
Inductance :
3.6nH
Datasheets
0603HP-3N6EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD