0603HP-271EJTS
Mfr.Part #
0603HP-271EJTS
Description
FIXED IND 270NH 260MA 2.25OHM SM
Q @ Freq :
46 @ 250MHz
Test Frequency :
100MHz
Frequency - Self Resonant :
1.05GHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.055Lx0.045W 1.40mmx1.15mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
2.25Ohm
Rated Current-Max :
0.26A
Current Rating (Amps) :
260mA
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
0603HP
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
46
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
270nH
Datasheets
0603HP-271EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD