0603HM-8N2EDTS
Mfr.Part #
0603HM-8N2EDTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 8.2NH 650MA 110MOHM SM
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
8.2nH
DC Resistance (DCR) :
110mOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Material - Core :
1 (Unlimited)
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.5 NANO HENRY, Q MEASURED AT 250MHZ
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Series :
0603HM
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating (Amps) :
650mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
100MHz
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5nH
2
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Number of Functions :
1
Rated Current-Max :
0.65A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Type :
Wirewound
Datasheets
0603HM-8N2EDTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD