0603HM-820EJTS
Mfr.Part #
0603HM-820EJTS
Description
FIXED IND 82NH 250MA 600MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Series :
0603HM
Inductance :
82nH
Current Rating (Amps) :
250mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
34
DC Resistance (DCR) :
600mOhm
Rated Current-Max :
0.25A
Test Frequency :
100MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 150MHZ
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Q @ Freq :
34 @ 150MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603HM-820EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD