0603HM-201EJTS
Mfr.Part #
0603HM-201EJTS
Description
FIXED IND 200NH 120MA 2.4OHM SMD
Current Rating (Amps) :
120mA
Rated Current-Max :
0.12A
Inductance :
200nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant :
1.25GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm
Series :
0603HM
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
Datasheets
0603HM-201EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD