0603HM-181EJTS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603HM-181EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 140MA 2.2OHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
Current Rating (Amps) :
140mA
Rated Current-Max :
0.14A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Material - Core :
Ceramic
Number of Functions :
1
Surface Mount :
yes
Test Frequency :
100MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
Unshielded
Series :
0603HM
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
100MHz
HTS Code :
Type :
Wirewound
Inductance :
180nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency - Self Resonant :
1.3GHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
0603HM-181EJTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD