0603HM-131EKTS
Mfr.Part #
0603HM-131EKTS
Description
FIXED IND 130NH 170MA 1.4OHM SMD
Series :
0603HM
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Current-Max :
0.17A
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
Q @ Freq :
32 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant :
1.45GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Current Rating (Amps) :
170mA
Special Feature :
Q MEASURED AT 150MHZ
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm
Inductance :
130nH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
0603HM-131EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD