0603HM-130EGTS
Mfr.Part #
0603HM-130EGTS
Description
FIXED IND 13NH 600MA 130MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.055Lx0.031W 1.40mmx0.80mm
Inductance :
13nH
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Test Frequency :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Series :
0603HM
Current Rating (Amps) :
600mA
Rated Current-Max :
0.6A
Datasheets
0603HM-130EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD