0603HC-8N2EKTS
Mfr.Part #
0603HC-8N2EKTS
Description
FIXED IND 8.2NH 800MA 58MOHM SMD
Series :
0603HC
Test Frequency :
100MHz
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Rated Current-Max :
0.8A
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Current Rating (Amps) :
800mA
Size / Dimension :
0.071Lx0.043W 1.80mmx1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
8.2nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
58mOhm
Datasheets
0603HC-8N2EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD