0603HC-2N2EKTS
Mfr.Part #
0603HC-2N2EKTS
Description
FIXED IND 2.2NH 1.4A 18 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Tolerance :
±10%
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Test Frequency :
100MHz
Rated Current-Max :
1.4A
Inductance :
2.2nH
Frequency - Self Resonant :
1.8GHz
Current Rating (Amps) :
1.4A
Size / Dimension :
0.071Lx0.043W 1.80mmx1.10mm
Series :
0603HC
DC Resistance (DCR) :
18mOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0603HC-2N2EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD