0603HC-220EGTS
Mfr.Part #
0603HC-220EGTS
Description
FIXED IND 22NH 640MA 99 MOHM SMD
Test Frequency :
100MHz
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±2%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
42
Inductance :
22nH
Series :
0603HC
Size / Dimension :
0.071Lx0.043W 1.80mmx1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Rated Current-Max :
0.64A
Current Rating (Amps) :
640mA
DC Resistance (DCR) :
99mOhm
Frequency - Self Resonant :
3.2GHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 250MHZ
Q @ Freq :
42 @ 250MHz
Datasheets
0603HC-220EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD