0603F683M100CT
Mfr.Part #
0603F683M100CT
Description
MLCC 0.068UF 10V Y5V 0603
Package / Case :
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Tolerance :
20%
85
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Width :
0.8
Voltage - Rated :
10V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size Code :
Lead Spacing :
Standard
Features :
Capacitance :
0.068uF
Voltage :
10VDC
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
General Purpose MLCCs
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Product Status :
Last Time Buy
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
+ 85 C
HTS Code :
yes
Failure Rate :
Pbfree Code :
Multilayer :
Capacitance Value :
0.068uF
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Walsin
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting :
ECCN Code :
EAR99
Package :
Tape and Reel (TR)
Ceramic Chip
Ratings :
Negative Tolerance :
Dissipation Factor (%) :
5
Datasheets
0603F683M100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603F683M100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:10VDC, Type:General Purpose MLCCs, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, 0603F683M100CT pinout, 0603F683M100CT datasheet PDF, 0603F683M100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603F683M100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0603F683M100CT
- 0.068uF 10V Ceramic Capacitor 20% -266.6666667 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0603