0603CS-9N5EGTS
Mfr.Part #
0603CS-9N5EGTS
Description
FIXED IND 9.5NH 700MA 135MOHM SM
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
28
Rated Current-Max :
0.7A
DC Resistance (DCR) :
135mOhm
Test Frequency :
250MHz
Q @ Freq :
28 @ 250MHz
Current Rating (Amps) :
700mA
Inductance :
9.5nH
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
5.4GHz
HTS Code :
Datasheets
0603CS-9N5EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD