0603CS-2N4EKTS
Mfr.Part #
0603CS-2N4EKTS
Description
FIXED IND 2.4NH 700MA 140MOHM SM
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
DC Resistance (DCR) :
140mOhm
Q @ Freq :
15 @ 250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.7A
Test Frequency :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Inductance :
2.4nH
Current Rating (Amps) :
700mA
Datasheets
0603CS-2N4EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD