0603CS-240EKTS
Mfr.Part #
0603CS-240EKTS
Description
FIXED IND 24NH 700MA 130MOHM SMD
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Inductance :
24nH
Rated Current-Max :
0.7A
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
2.8GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
Current Rating (Amps) :
700mA
Test Frequency :
250MHz
Datasheets
0603CS-240EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD