0603CS-230EJTS
Mfr.Part #
0603CS-230EJTS
Manufacturer
Delta Electronics
Description
FIXED IND 23NH 700MA 190MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
700mA
Material - Core :
Ceramic
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
38
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
190mOhm
Rated Current-Max :
0.7A
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
23nH
Frequency - Self Resonant :
2.85GHz
Shielding :
Unshielded
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
250MHz
Tolerance :
±5%
Series :
0603CS
Q @ Freq :
38 @ 250MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
0603CS-230EJTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD