0603CS-120EKTS
Mfr.Part #
0603CS-120EKTS
Description
FIXED IND 12NH 700MA 130MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
12nH
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Test Frequency :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Rated Current-Max :
0.7A
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps) :
700mA
Tolerance :
±10%
Datasheets
0603CS-120EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD