0603CS-120EGTS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603CS-120EGTS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 700MA 130MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
0603CS
Height Seated (Max) :
0.040 1.02mm
Shielding :
Unshielded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
130mOhm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.071Lx0.046W 1.80mmx1.16mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant :
4GHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
700mA
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Current-Max :
0.7A
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Surface Mount :
yes
Inductance :
12nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
35
Datasheets
0603CS-120EGTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD