06035U680GAT4A
Mfr.Part #
06035U680GAT4A
Description
CAP CER MICROWAVE
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Series :
U
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Width :
0.76mm
Package / Case :
Length :
1.52mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
68pF
Positive Tolerance :
2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ceramic
Mounting Feature :
Height :
0.91mm
Negative Tolerance :
2%
Multilayer :
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Datasheets
06035U680GAT4A
U 68pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603