06035U510GAT2A
Mfr.Part #
06035U510GAT2A
Description
CAP CER MICROWAVE
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Width :
0.76mm
Length :
1.52mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
0.91mm
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Negative Tolerance :
2%
Positive Tolerance :
2%
Pbfree Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
51pF
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
06035U510GAT2A
U 51pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603